Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Příušnice - zánět

Vilcacora se ptá 06.07.10

Dobrý den,

vloni na podzim a v zimě většina mých známých i já prodělala různé stupně chřipky. Od prosince 2009 mám bolesti různé intenzity v obličejové části, pod zuby, v krku, do uší. Je červenec 2010 a tyto bolesti mám stále i po přeléčení různými druhy antibiotik a negativním vyšetření na krční bakteriální infekci.

S naprosto stejnými potížemi trpí spousta mých přátel. Domnívala jsem se, že mohu mít i dnes příušnice (ročník 1957), lékař to nepotvrdil, nevyvrátil, původ bolestí ho nezajímá. Jediný návrh nechat si vytrhat zuby, které mám kromě jednoho zdravé.

Bolesti se ovšem objevují i pod úplně zdravými zuby a výše citovaným osobám, které podlehly tlaku zubařů a nechaly si je vytrhat. Dotyční jsou na tom úplně stejně jako já. Můj požadavek na virologické vyšetření lékař odmítl.

Od dětství jsem trpěla na infekce i pásový opar. Dásně mám zdravé a zubům věnuji velkou péči. Bolestmi se objevují i v jiné oblasti hlavy, případně v uzlinách a to mluvím o skupinovém výskytu těchto potíží. V případě, že by to byl zánět trojklanného nervu z virové infekce, co mohu pro své zdraví udělat?

Od prosince 2009 jsem na radu lékaře užívala Nimesil. Nyní piji čaj z lýka liány Vilcacora, která je protizánětlivá. Nemůžeme mít příušnice?

Děkuji Alena D.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 08.09.10

Dobrý den Aleno,

nevím, příušnice se mi nezdají jako ta pravá příčina. Je možné, že se jedna o zánět trojklaného nervu, jak sama píšete. Dělat se toho bohužel moc nedá, klid na lůžku, čaj a udržovat se v teple. Při neustálých bolestech je nutno navštívit lékaře, který předepíše analgetika, pokud běžně dostupná neučinkují.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.