Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Suchá, šupinatá kůže

jirkulka se ptá 18.03.10

Dobrý den,

mému synovi je 7 měsíců. Od narození měl suchou pokožku, tak jsem ho mazala Infadolanem. Poté mi doktorka dala Excipial Hydrolotio. Nyní asi poslední 2 měsíce má takové šupinaté místa na nohou a trošku na bříšku, nevím jak bych to přesně popsala. Je to spíše takové drsnější místo - sušší, není červené a myslím, že malého ani nesvědí a také má na levé tváři takový neohraničený útvar - vypadá také suchý, ale jsou dny kdy má barvu pokožky, nezvětšuje se.

Dle lékařky to může být ze slin nebo reakce na cokoli.,či jen nějaké podráždění. Kamarádky mě straší atopickým ekzémem. U nás v rodině tímto nikdo netrpí, tak si nejsem jistá. Lékařka to zatím neřeší, jen nám předepsala do koupele olej Linola a po koupeli Excipial Lipolotio. Malý to užívá asi 3 týdny, ale zatím nedošlo k žádnému velkému zlepšení.

Tak bych ráda znala váš názor, přestože vím, že je těžko radit bez prohlédnutí. Jestli to zatím nechat tak nebo vyhledat kožního specialistu? Já sama nejsem schopna zjistit, jestli je to např. alergie na nějakou potravinu, roztoče a podobně.

Moc děkuji za radu.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 12.06.10

Dobry den,

deti maji velmi casto podobne oblasti suche kuze a o atopicky ekzem se mnohdy nejedna. Na druhe strane vidame cim dal vice deti s problemy typu atopie. Pisete, ze projevy jsou nesvedive a nijak se nezvetsejuji. Nejsou zarudle a syn si je neskrabe. Z toho bych na atopii primo neusuzoval. Sama uvidite, jestli se budou oblasti lepsit ci horsit. V takovem pripade vyhledejte specialistu. Nezbyva nez suchou kuzi promazavat a podporit koupelemi s olejovymi latkami, pripadne vysledovat po cem se vyrazka horsi.

S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.