Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Chronický kašel

vittoriamari se ptá 18.03.10

Dobrý den,

již po dobu 6 měsíců mě trápí kašel, který byl přeléčen 4 druhy antibiotik. Projevuje se dráždivým hlubokým kašlem v oblasti horních cest dýchacích a také pocitem pálení, brnění a zvětšení jazyka. Jazyk není fyzicky zvětšen, avšak můj subjektivní pocit je jeho svědění, pálení ve střední části a pocit jako bych měla něco lechtavého v krku, což vyvolává kašel.

Ráno strávím 15 min v koupelně, protože kašel je velmi prudký a vykašlávám průhledný hlen, který je při dlouhém dráždění je narůžovělý. Nikdy ne však krvavý. Absolvovala jsem tedy léčbu u praktického lékaře 4× antibiotika, při podání antibiotik se stav zlepšil a po vysazení se vrátil zpět. Na rentgenu plicním se nic neobjevuje a na plicním jsem dostala Kodein, který stav zhoršuje tím, že brání vykašlávání hlenu.

Mám pocit, že jsem v začarovaném kolotoči. Diagnosou je chronický zánět horních cest dýchacích, průdušky bez nálezu a srdce v pořádku. Samoléčím se kloktáním slané vody, pitím Vincentky, bylinkovým čajem průduškovým a vitamíny.

Prosím o radu, jak dále postupovat a kam se obrátit. Krevní test mi nebyl zatím proveden kvůli alergii. Může se jednat o astma nebo alergii?

Děkuji, V.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 11.06.10

Dobry den,

byla jste jiz na vysetreni u ORL lekare? Muze se jednat o alergii. To by se pripadne zjistilo z krevnich testu. Na plicnim oddeleni je mozno provest prime zobrazovaci vysetreni dychacich cest, pokud je jiz situace diagnosticky beznadejna.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.