Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Stálý kašel 4letého

evarycka se ptá 26.12.14

Dobrý den,

co na chronický kašel 4letého? Jsem už zoufalá, syn již rok a půl kašle. Máme zjištěné počáteční astma, ale ani léky (Montelukast, Aerius, kortikoidy Seretide) nepomáhají.

Spirometrie ok, alergie trávy a plevel. Každé nachlazení je horor a běžnou chřipku prožíváme v nemocnici. Uvažuji, jestli mu není ještě něco jiného. Z homeopatik jsme delší dobu užívali Stannum.

Děkuji.

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 30.12.14

Dobrý den,
jestliže máte již zkušenosti s homeopatií, jistě víte, že na kašel je celá řada homeopatik dle toho,jak kašel vypadá, zdali je suchý, spastický, vlhký, záchvaty kašle jsou v noci, kašel s rýmou a žlutavým výtokem apod.
Mám tudíž velice málo informací, abych Vám mohla poradit, jaké homeopatikum máte užívat.
Na všeobecnou podporu imunity ale doporučuji 1 týdně 1 tubu osciloccocinum vycucat např. v neděli a ve středu 1 tbl homeopatického přípravku Engystol taktéž vycucat.
Při kašli pak můžete zkusit polykomponentní přípravek Drosetux sirup 1 lžička 3× denně. Tento přípravek ale většinu doporučuji při akutním onemocnění u nekomplikovaných kašlů.
U Vašeho syna se jedná o chronický problém, kde je potřeba celkové vyšetření a vybrat lék více cíleně, což by bylo vhodné u zkušeného lékaře homeopata.
S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.