Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Chalazeon - vlčí zrno

Eva Křížová se ptá 02.12.14

Dobrý den,

potřebovala bych poradit jaká homeopatika zakoupit synovi (2,5 roku), kterému se opakovaně utváří na levém oku chalazeon (vlčí zrno). Léčili jsme různě - jak očními kapkami, tak i mastí opthalmoframykoinem. První se objevil v březnu zevně na horním víčku inip. graulom chalazeon, patrný jen při zavřeném oku. Bez zánětlivé reakce v okolí, dostali jsme kapky Floxal 5× denně a mast na noc na horní víčko. Vlčí zrno se nám neztratilo. V listopadu se vedle původního vlčího zrna objevilo další vlčí zrno. Dostali jsme mast opthalmoframykoin 3× denně postupně snižovat.

Na konci listopadu jsem byla se synem venku, dost foukalo a bylo chladno, synovi začaly dost slzet obě oči. Za dva dny měl nateklá spodní víčka a v levém oku (uprostřed na vnitřní straně spodního víčka) se mu začíná dělat zánět - možná ječné zrno. Po poradě s lékařem mazat opthalmoframykoin mast 3 x denně a pokud se za 2 dny stav nezlepší, pak nám bylo doporučeno jít k lékaři.

Řekla bych, že víčka teď už snad nejsou tak oteklá jako předtím, ale vnitřní strana víček je dost červená a v levém oku se mu začíná utvářet ječné zrno. Potřebuji poradit, jaká homeopatika by měl užívat. Někde jsem četla, že snad Staphysagrie 30ch nebo Pullsatila 9 Ch? Děkuji za radu.

S pozdravem
Eva Křížová

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 08.12.14

Dobrý den paní Křížová,
oba léky, jak Pulsatila, tak Staphysagria by měly být podány po pečlivém odebrání anamnézy zkušeným homeopatem.
V případě Vašeho syna bych nyní podávala hepar sulfur 15 ch + calcarea fluorica 9 ch od každého léku 5 granulí denně. Nebude-li efekt do 14 dnů, bylo by vhodné navštívit lékaře homeopata, který provede podrobné vyšetření a vybere lék cíleně.
S pozdravem

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.