Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Pálení při močení v těhotenství

laura82 se ptá 26.03.10

Dobrý den,

jsem v pátém měsíci těhotenství a už od třetího měsíce pociťuji pálení při močení a dlouho po něm i bolest močového měchýře. Kultivace moči byla negativní. Brala jsem dlouho antibiotika Monural, ale nezabrala. Gynekolog mi odebral i cévkovanou moč, ale i ta byla po kultivaci negativní.

Beru i Urinal a vitamín C, hodně piji, ale vše je beze změn. Už jsem z toho zoufalá, vůbec se neumím těšit, protože mě stále otravuje to pálení a myslím spíš na to. I se teple oblékám. Trochu to ustoupí, když si lehnu do tepla, ale zase nemohu vkuse ležet.

Nevím, co mám dělat. Je to velice nepříjemné a znemožňuje mi to normálně fungovat. Může se jednat o nějaký zánět i v případě, že je kultivace negativní? Přemýšlela jsem i, zda to nemůže být tlačením plodu na močový měchýř, ale necítím to jako tlak, ale jako pálení. A hlavně při močení.

Co se kromě cévkování dělá v urologické ambulanci? A je to bezpečné pro těhotenství?

Děkuji!

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 23.05.10

Dobry den,

paleni casto svedci pro postizeni mocoveho mechyre. Zanety mechyre a mocove trubice jsou v tehotenstvi velmi caste. Vzdy je nutno vyloucit onemocneni kapavkou. Vysetreni na ambulanci urologa plod nijak neohrozuje, avsak musi se dodzovat prisne pravidla asepse. Zvazoval bych tedy nejspis cystitidu. Tlak plodu na mocovy mechyr jiste je, ale obvykle nezpusobuje takoveto problemy.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.