Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Nervozita žaludku

Míša2277 se ptá 24.03.10

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na nějakou radu ohledně mého problému se žaludkem. Vždy když mám přijít do jakéhokoliv jiného (nového) prostředí než je můj domov nebo se mám s někým sejít, tak mi je špatně od žaludku, pocit na zvracení, co občas nezůstane jen pocitem.

Velmi mě to omezuje, ztratil jsem už kvůli tomu několik přátel, protože můj stav mi nedovolí se s nimi sejít, ale vždy si radši něco vymyslím, abych předešel svým potížím. Také mi vadí jíst na veřejnosti, to mám obdobné pocity - sevře se mi hrdlo a žaludek vysílá signál, že nepřijímá, spíše naopak. Prosím, mohli byste mi poradit nějaký způsob, jak se tohoto velmi nepříjemného dávivého pocitu zbavit? Vadí mi v zaměstnání, v osobním životě, prostě všude.

Děkuji moc za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 23.05.10

Dobry den Miso,

tim co popisujete trpi v ruzne miri velka cast populace. Zde jsou vsak priznaky vystupnovane. V soucasne dobe probiha mnoho nejruznejsich terapii, vetsinou na pude psychiatrickych leceben pripadne psychologickych organizaci. Nemusite se desit, lide na tyto setkani dochazi nekolikrat tydne a po terapii odchazi domu. Jedna se o expozicni lecbu, ktera ma velmi dobre vysledky. V jistych pripadech pomaha hluboke a pomale dychani do bricha.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.