Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Chronický zánět ucha

Petr se ptá 24.03.10

Dobrý den,

již měsíc skoro neslyším na levé ucho, někdy mě bolí, něco mě tam pořád tlačí, motá se mi v kuse hlava, mám špatnou stabilitu - až je mi z toho někdy špatně od žaludku. Celkově jsem mimo - jakoby na drogách a občas mám i halucinace. Často mě bolí hlava, nejsem schopen se soustředit na běžné věci.

Navštívil jsem ORL, kde mě 3 doktoři tvrdí že v uchu nic nevidí, že zánět středního ucha nemám, jeden doktor mi dal antibiotické kapky do ucha, které po měsíční aplikaci neudělali nic. Tlak i tep mám v pořádku. Byl jsem poslán na vyšetření neurologické a i s páteří a ti mi také nic nezjistili, dostal jsem pouze Betahistin, který prý má pomoci s nestabilitou a motáním hlavy. Ten beru měsíc a změna žádná.

Moje obvodní doktorka mi doporučila Wobenzym. Ten jsem také zkusil a také žádné zlepšení. Jen jsem vypozoroval, že když je horší tlak, že je mi hůře.
Prosím Vás o jakoukoli radu, o co by mohlo jít a nebo nějakou léčbu, či odborníka, který se tímto zabývá, protože si už nevím rady.

Díky moc za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 27.05.10

Dobry den Petre,

lekari usuzuji na problem v oblasti ORL. Pochybuji, ze Vam byla provedena veskera dostupna vysetreni. Nejmodernejsi pracoviste ORL je v Praze Stresovicich. Patri take k nejmodernejsim v Evrope. Nemusi se jednat pouze o zanet, ktery toto zpusobuje. Verim, ze se s tim mate velke problemy.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.