Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest na hrudi po polykání

Milena Fojtů se ptá 23.03.10

Dobrý den,

léčím se s vysokým krevním tlakem. Beru Agen 10mg, Losartan 50mg. Léčím se také s otoky - beru Moduretic a na štítnou žlázou (mám uzly) - beru Letrox 50mg.

V nemocnici mi před rokem zjistili zvětšená játra. V prosinci jsem dostala virózu. Měla jsem 5 dní vysoké teploty a přes noc jsem po dobu 6 dní velice potila. Během 3 měsíců jsem přibrala deset kilo. Mám stálý tlak pod žebry k hrudní kosti a to i v klidu. Po jídle cítím ostrou řezavou bolest za hrudní kostí. Při odběru krve na hormony mám P-Aldosteron 1175.O+++ (uvedené referenční meze jsou přitom 50 - 210 ng/1).

Nikdo mi nic neřekne. Já jsem však zoufalá a bojím se. Vše mám jinak v normě, jen železa mám méně. Poslala bych rozbor krve, ale nevím jak. Prosím, řekněte mi, že co mohu po lékařích požadovat.

Děkuji za Váš čas a Vaše vyjádření. Milena

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 26.05.10

Dobry den Mileno,

co by jste po lekari mela jednoznacne pozadovat je radne vysvetleni problemu. Lekar je povinen Vam podrobne vysvetlit stav Vaseho zdravi a to vzdy a za jakkychkoliv podminek. Rozbor krve posila vetsinou obvodni lekar, kde si take prijdete pro vysledky.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.