Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Pálení a bolest při močení

MisSh1c7qa se ptá 10.01.10

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat.

Asi před čtyřmi dny jsem začala mít problémy při močení (u konce pálivé).

Koupila jsem si na to Apo Brusinky Forte sirup a také piji stále brusinkové čaje. Myslím si, že je to zánět močového měchyře.

Už to pomalu odeznívá. Včera me začaly bolet záda ve středu na levé straně. Večer jsem to namazala, vzala si tabletku a přešlo to.

Dneska to bolí stejně na druhé straně, teď jsem si vzala kapky od bolesti a ležím v teple a stále piji.

Zatím se cítím celkem dobře, ale nevím, co by to mohlo být. Myslím, že to zase večer začne bolet. Myslím, že by to mohl být zánět ledvin, neboť jsem pořádně nedoléčila nemoc s močovým měchýřem.

Prosim o radu a o vysvetleni co by to tak mohlo byt.

Děkuji.

Odborník odpovídá 22.01.10

Dobrý den,

zánět močového měchýře se od zánětu ledvin zásadně odlišuje. Symptomatika u zánětu močového měchýře není mnohdy tak „divoká“ jako u zánětu ledvin. Rověž zdenebývá bolestivost v krajině bederní. Typické jsou naopak potíže s močením, pálení, řezání a další. Při zánětu ledvin se obvykle vyskytuje zvýšená teplota a celkové příznaky únavy, ospalosti a nevůle. Mohlo se stát, že onemocnění močového měchýře přešlo o etáž výše na ledviny a tak dochází k začátku zánětu ledvin. Určitě navštivte praktického lékaře, který vyšetří ranní moč a krev na příznaky zánětu.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.