Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Operace žlučníku

Tereza se ptá 10.03.10

Dobrý den,

můj dědeček má 76 roků, a tak asi před 6 lety absolvoval operaci žlučníku, který mu vyoperovali. Po operaci se normálně a v podstatě zdravý vrátil domu s tím, že každého půl roku chodí na čištění žlučových cest, protože se mu tam pořád podle doktorů něco usazuje.

Před 9 měsíci dědečkovi v Opavské nemocnici diagnostikovali rakovinu prostaty. Podstoupil ozařování po dobu 2 měsíců s tím, že v polovině ozařování dostal silný záchvat žlučových cest, a tak si jej tam nechali a rozháněly mu to kapkami a čistili mu to přes sondu.

Po tom všem se dědeček opět vrátil domů, ale po devíti měsících je opět v nemocnici kvůli neprůchodnosti žlučových cest. Doktoři ho přijali do nemocnice s tím že mu cesty vyčistí, ale za dva dny řekli, že v cestách jsou kameny a že musí na operaci, kde mu ty kameny vytáhnou. Kamenů bylo šest. Dali ho na JIP, do břicha zavedli drenáž, aby mu vytekl ještě nějaký písek, a bude to čisté. Jenomže předevčírem byl opět pod narkózu, protože mu písek neodtéká a našli mu tam bahno. Vyčištění proběhlo sondou přes krk - nastřihli mu dvanácterník a vsadily nějaké trubičky, které mu udrží žluč pohromadě. A teď čekají, co bude dál.

Je prosím Vás takový postup správný v jeho věku a po rakovině prostaty? Nelíbí se mi jak se k tomu staví lékaři. Dědeček je úplně v jiném světě během jednoho týdne a je horší a horší. Lékaři nám říkají, že bude v pořádku. Jestli by to šlo, chtěla by jsem znát Váš názor.

Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Tereza

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 22.08.10

Dobry den Terezo,

omlouvame se pozdni odpoved. Takoveto komplikace se bohuzel nekdy stavaji. O tom co je spravne nelze tak jednoduse rozhodnout. Nevim jak probihala operace o jaky typ operace se jednalo. Pevne verim, ze je Vas dedecek jiz v poradku a drzim mu palce.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.