Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest v lýtku

hany se ptá 09.03.10

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na radu. Je mi 26 let, neberu ani jsem nikdy nebrala antikoncepci. Mám problémy s pravou nohou. Nejdříve jsem měla problém, když bylo chmurné počasí - byly to pocity těžkých nohou. Pak se to uklidnilo, ale vrátilo se to do pravé nohy. Byl to pocit v lýtku s lehkým mravenčením v nártu. Sem tam mě tupě píchlo na pravé straně lýtka a postupně se přidala citlivost uprostřed stehna.

Vše se uklidnilo, ale asi po dvou dnech, kdy bylo venku chladno, se citlivost ve stehně vrátila, v teple je to lepší. Noha mi přijde nepatrně slabší, výrazně nebolí, ale ve stehně stále pociťuji citlivost (jakoby nervového původu). Noha není oteklá, nevidím nic neobvyklého, nemám křeče ani výrazné bolesti. Jen to stehno s pocitem tupého tlaku, který někdy cestuje na pravou stranu stehna, někdy na levou stranu (na boku), nebo do třísla. Sem tam mi ve stehně nebo lýtku zaškubne.

Nevím, jestli to může mít spojitost, ale začala jsem pociťovat občasný tlak v pravém kloubu. Celkově si někdy připadám celá sevřená. Před měsícem jsem brala na zastavení menstruace tabletky Norethisteron 4 dny. Byla jsem u obvodního lékaře, ale ten se mi na nohu ani nepodíval, jen mi napsal magnézium a pokud to nebude za 2-3 týdny lepší, tak mě pošle na ortopedii. V létě jsem byla na kardiovyšetření, kvůli potížím s hrudní páteří. Brali mi krev, sono srdce, 24h Holtr, v listopadu zátěžové ekg, RTG srdce a plic. Vše v pořádku.

Nejsem si jistá, jestli si to vše sama nezhoršuji tím, že na to tolik myslím a mám strach nohu více zatěžovat například cvičením. V poslední době jsem žádnou větší zátěž neměla, a proto mám strach, jestli to nemůže být nějaké cévní onemocnění? A nebo jestli jsou to příznaky tohoto onemocnění?

Děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 17.09.10

Dobrý den,

evidentně jste vzdělaná žena a oceňuji Váš přístup. Problém může být stran cév. Nechci přímo mluvit o trombóze, ale ani toto není vyloučeno. Samotná trombóza však má trošku jinou kliniku než jakou popisujete. Není ale také nic jednoduššího, než aby Vám lékař provedl ultrazvuk postiženého místa.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.