Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Neustálé pokašlávání u kuřačky

naelin se ptá 22.11.10

Dobrý den,

mám dotaz ohledně dlouhodobého kašle mé maminky. V první řadě podotýkám, že je středně silnou kuřačkou a vidina přestat kouřit v jejím případě je bohužel velmi mizivá. Její kašel trvá již několik let, je to spíš takové věčné pokašlávání. Někdy si odkašle hlen, ale to jen výjimečně. Když je doma v klidu, pokašlává téměř neustále (několikrát do minuty), ovšem všimla jsem si, že když se věnuje nějaké činnosti, nebo se zkrátka soustředí na něco jiného, pravidelnost jejího pokašlávání výrazně klesne.

V minulosti při vyšším nervovém vypětí měla problém s hlasivkami (ztrácela hlas). Je tedy možné, že to má i nějakou spojitost s psychikou? I když je maminka kuřačka, její pokašlávání není typický kuřácký kašel. K lékaři bohužel odmítá jít a já nevím, jak jí pomoct. Můžete mi prosím poradit?

Předem děkuji za odpověď.

Marcela Garncarzová odpovídá 05.12.10

Dobrý den,
ano samozřejmě, že souvislot s psychikou je velmi úzká. Klasická homeoapatie si všímá projevů celého organismu dohromady ,tedy psychiky , emocí i tělesných projevů.
Bez osobní návštěvy však mamince lék doporučit nemohou. Pokud maminka odmítá jít k lékaři je otázka, jestli by šla ke klasickému homeopatovi.
Homeopatické léky se nevybírají na základě diagnozy, ale na základě individuálních projevů organismu.

S pozdravem MG

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.