Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolesti hlavy a dýchání

mypain se ptá 05.11.10

Dobrý den,

mám problém s dýcháním a bolestmi hlavy. Už mi poměrně hodně lidí řeklo, že dýchám špatně (lékaři i třeba učitel na klarinet), ale nikdo mi nedokázal poradit, jak dýchat správně.

Je mi 32 let, mám sedavý druh zaměstnání, ale nemám nadváhu, nekouřím, kvůli bolestem hlavy téměř nepiju alkohol. Jenom si každoročně dávám v období podzimu pravidelně denně skleničku burčáku, protože mi to pomáhá posílit imunitu. Pravidelně denně cvičím. Stává se mi v podstatě každý druhý den, že se probudím s bolestí hlavy, kterou ale ranním cvičením díky zlepšenému dýchání rozcvičím.

Podobně dnes už dokážu chvilkou pravidelného dýchání eliminovat bolest hlavy během dne. Problém je, že podobných okamžiků, kdy se snažím bolest hlavy odehnat, stále přibývá. Nedávno jsem poprvé letěl letadlem a málem jsem na zpáteční cestě zkolaboval. Zmodral jsem, začalo mě celé tělo brnět a už jsem téměř nedokázal otevřít ani ústa. Naštěstí vedle mě seděla lékařka, poradila mi pravidelně dýchat do sáčku a dala mi Diazepam. Pomohlo mi to.

Byl jsem na neurologii, chodil jsem na rehabilitace. Ty mi pomohly odstranit prudkou bolest v důsledku blokace krční páteře, ale můj dlouhodobý problém s táhlými bolestmi hlavy, který mám snad od puberty, mi neodstranili. Nevím, zda trpím spánkovou apnoe. Podle mé manželky skutečně v noci přestávám dýchat, ale jinak se mi ten popis nemoci nezdá. Třeba moc nechrápu. Naopak když chrápu, vyspím se dobře (na rozdíl od mé ženy). Navíc mám problémy s dýcháním i přes den.

Můžete mi poradit, co s tím mohu dělat? Lékařka na rehabilitacích mi radila Vojtovu metodu. Co si o tom myslíte?

Předem děkuji za odpověď.

Marcela Garncarzová odpovídá 05.12.10

Dobrý den,
Vojtovu metodu bohužel ve Vašem případě posoudit nemohu, jelikož s ní nepracuji,ale rozhodně stojí za to zkusit homeopatickou léčbu, která má tu výhodu, že dokáže zcela vyléčit různé chronické stavy. Ty se léčí u klasického homeopata celkovým individuálním konstitučním lékem. Vyšetření probíhá zruba takto:
http://homeopatie-poradna.webnode.cz/lecebny-proces/
Neléčí se na základě diagnozy, ale na základě individuálních projevů organismu, kdy je možné ovlivnit vnitřní příčinu potíží a následně uzdravit celý organismus.

Přeji Vám mnoho štěstí!

S pozdravem
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.