Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Vysazení antikoncepce a akné

sluníčko 1 se ptá 16.11.10

Dobrý den,

trápí mě akné a nepravidelná menstruace už 8 let asi od 16 let, nyní mi je 24. Asi v 19 letech jsem byla u gynekoložky a ta mi nabízela antikoncepci, ale moje mamka ji neuznávala, tak jsem ji nakonec nebrala. V 19 letech jsem odjela jako do Anglie, půl roku jsem tam pracovala. Pak jsem třičtvrtě roku byla v ČR. Poté jsem odjela zase na rok do Anglie. Po celou tu dobu jsem měla stále nepravidelnou menstruaci. Za ten poslední rok v Anglii mi menstruace téměř vymizela, měla jsem ji jen jednou za rok a jen slabě, byla jsem tehdy docela dost ve stresu.

Chtěla jsem s tím něco dělat, ale neměla jsem v Anglii žádného lékaře a tak jsem nikam nešla a nechala to až po příjezdu do ČR.

Mezitím moje akné rozšířilo do těžší formy. Vliv na to mělo vynechání menstruace, stres, horší strava a také to, že mi akné známá neodborně a bolestivě vymačkávala a řekla mi, ať si obličej natírám její Pytiol mastí, že prý to pomáhá na
vysušení. Podle mě mi to bohužel spíše uškodilo. Mám zjizvenou tvář.

Po návratu z Anglie už jsem začala brát HA Minerva, asi 2 měsíce se mi akné nelepšilo a možná i zhoršilo. Ale potom si mi akné dost začalo zlepšovat, tak jsem dál brala HA 2 roky a tento rok v únoru jsem ho vysadila, ale menstruaci jsem dostala jednou a pak už ne. Musela jsem na vyvolávací injekce. Ale nechtěla jsem brát hormony, tak jsem zkusila přírodní přípravky na vyvolání menstruace - Gynex a Estrozin od firmy Energy, ale fungovaly tak 1-2 měsíce a pak zase nic.

Teď 3 měsíce už zase menstruaci nemám a pleť se zase zhoršila. Ptala jsem se gynekoložky, zda by mi nepomohly lázně, ale ta mi řekla, že se to předepisovalo prý před 30 lety. Nechce se mi jít k mé gynekoložce, protože mi určitě zase dá vyvolávací injekce a antikoncepci.

Všichni v rodině jsou zdrávi. Dříve kolem 15 roku jsem brala přípravek Jodid, jinak jsem byla zdravá a žádné léky jsem nebrala. Také jsem byla na endokrinologii a lékařka mi řekla, že štítnou žlázu zvětšenou nemám. Nechala jsem si udělat vyšetření krve a tam zjistili, že mám vyšší hladinu mužského hormonu.

Můžete mi, prosím Vás, poradit něco účinného, co poruchu opravdu vyléčí? Čím poruchu menses vyléčit, když samotná antikoncepce problém neřeší? Antikoncepci zatím brát nepotřebuji, když nemám přítele.

Moc děkuji za odpověď.

Marcela Garncarzová odpovídá 05.12.10

Dobrý den,
v klasické homeopatii to funguje úplně jinak. Léky jsou vybírány individuálně na základě projevů celého organismu z fyzické, emocionální a psychické oblasti dohromady. Tím je možné ovlivnit vnitřní příčinu potíží a následně podpořit individuálním konstitučním lékem sebeúzdravný proces. Všechno se vším souvisí.
Homeopatické léky jsou naprosto neškodné, nevyvolávájí vedlejší či negativní účinky ani závislost a mají tu výhodu, že dokáží zcela vyléčit chronické stavy a různé poruchy, neboť člověk je brán jako celek a ne jen podle diagnozy z některé oblasti.
Doporučuji Vám tedy homeopatické vyšetření, které probíhá zhruba takto http://homeopatie-poradna.webnode.cz/lecebny-proces/.

Přeji hodně štěstí!

Srdečně zdraví
Marcela Garncarzová

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.