Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Nadýmání břicha

M@rty se ptá 06.05.10

Dobrý den,

již jednou jsem se na vás obracel s dotazem ohledně krvácení z konečníku. To v poslední době ustalo a asi tři týdny je to již v pořádku. Tímto ještě jednou děkuji za odpověď.

Nicméně jsem zapomněl do mého dotazu uvést problém se stálým nadýmáním, které mě již delší dobu provází, a to bohužel neodeznělo. Opravdu mi nepřijde normální cítit každý den tlak v levé části podbřišku, následné uvolnění při odchodu plynů a poté zase cítění, jak se plyny v té části břicha hromadí. Nadýmání je neustálé - i po ránu nalačno. Stolice je pravidelná a přijde mi v pořádku (až na nedávné stopy krve, které již odezněly).

Odchod plynů je pozvolný během celého dne. Není to bolestivé, ale spíše nepříjemné. Zkoušel jsem i tabletky Espumisan, ale příliš nezabraly. Pokouším se navyknout i na jinou stravu, která by toto zmírnila, ale zatím bezvýsledně. Často cítím i píchání v konečníku. Je mi 30 let, jsem sportovně založen, ale mám sedavé zaměstnání.

Přijde mi to jako velice choulostivé téma, proto se obracím nejprve na vás, pokud můžete doporučit nějaký přípravek nebo dát radu, budu rád.

Děkuji, M.Č.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 06.07.10

Dobry den Marty,

je nutne zaujmout spravne dietni postupy. Nepit vody sycene plyny, nejist nadymave potraviny, dukladne zvykat, jist pomalu, nepozivat lusteniny, cibuli atd. Muzete vyzkouset matu, seminka fenyklu ci kmin. Doporucuji se probiotika, FOS (fruktooligosacharidy), nebo Vami zminene pripravky typu Espumisan.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.