Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Vyšší citlivost močového měchýře

ivusinka se ptá 05.05.10

Dobrý den,

můj dotaz se týká problémů s močovým měchýřem, které trvají již 6 let. Mám velmi citlivý močový měchýř, pocit neustálého nucení na močení a nedokonalého vyprázdnění. Urologicky jsem byla kompletně vyšetřena, vše v normě.

zkoušela jsem postupně několik druhů léků na hyperaktivní močový měchýř (Vesicare, Uraplex, Spasmex, Ditropan) bez sebemenší úlevy. Psychofarmaka mi též nepomohla. Nepříjemné pocity jsou zvyšovány chladem, pohlavním stykem, dráždivými potravinami, perlivými nápoji.

Nyní mi byla naznačena možná souvislost s deformitou kostrče, která u mě byla nalezena. Způsobuje nestabilní pánevní dno. Další souvislost by mohla být s neléčeným gynekologickým zánětem v dětství a případnými následnými srůsty. Ty pravděpodobně způsobují další problémy (bolestivý styk, menstruace).

Problémy s močením začaly cca 2 roky po proběhlém zánětu. Bylo mi doporučeno rehabilitační cvičení dle Mojžíšové a diagnostická laparoskopie. Ráda bych znala Váš názor na to, s čím může tato citlivost močového měchýře souviset, popřípadě jak ji léčit a zda podstoupit laparoskopickou operaci.

Mnohokrát děkuji

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 06.07.10

Dobry den,

v mnoha pripadech je souvislost velmi siroka. Byla-li jste vysetrovana a vysledky jsou negativni, je nutno patrat dale. Pusobeni zanetu, srustu a nejruznejsich deformit se samozrejme na rozvoji techto problemu podilet s velkou pravdepodobnosti muze. Ano, lecebne se jedna o problemovou oblast. V indikovanych pripadech je samozrejme na miste operace. Nelze presne soudit, jestli jste vhodny adept nebo ne, v tomto bych se spolehnul na lekare.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.