Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Lék na absces po porodu

Maruska11 se ptá 27.10.11

Dobrý den,

ráda bych Vás poprosila o radu. Minulý rok na podzim jsem byla přijata do nemocnice s abscesem. Absces se nachází v nástřihu po porodu, a tak mi postižené místo nařízli a vypustili tekutinu. Pak nasledovala čtyřdenní drenáž rukavicovým drenem. Po roce se mi to opět naplnilo, opět místo rozřízli, dali tam dren, který se neměnil a hnis vytékal do injekční stříkačky. Také ponecháno 4 dny.

Letos v září se mi to opět naplnilo, usoudili, že v místě je píštěl, která se musí odstranit, a tak další operace. Dnes tomu nejsou ani celé dva měsíce a já jsem na tom opět stejně. Místo už začíná bolet a je nateklé. Jsem už bezradná, jelikož mě to bolí a zároveň se bojím další operace, bojím se toho, že do smrti mě budou každé dva měsíce operovat.

Prosila bych Vás o radu, jestli na toto není nějaký lék. Máme s manželem čtyřletého kluka a rádi bychom měli ještě jedno dítě, ale s tímto problémem se toho bojím.

Děkuji moc za odpověď a Váš čas. S pozdravem Marie

Váš Lékárník odpovídá 31.10.11

Dobrý den,

z mé strany Vám mohu pouze doporučit doplněk stravy Wobenzym, který se osvědčil jako podpůrná léčba k urychlení hojení a zabránění komplikacím. Pozitivně také ovlivňuje chronické zánětlivé procesy a urychluje vstřebávání otoků a hematomů. Zjištění hlavní příčiny Vašeho problému je v kompetenci lékaře.

Přeji Vám, aby se Váš stav brzy zlepšil.

S pozdravem Mgr. Tereza Zemánková

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.