Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest močového měchýře a urologický čaj

MMDD se ptá 23.10.11

Dobrý den,

dotazuji se z Austrálie. Trápí mě tři týdny permanentní silná bolest močového měchýře, jde o pocit tlaku až bolesti. Bolest se zintenzivní při zvýšeném příjmu tekutin, chodím na toaletu mnohem častěji než za normální situace. Pokud málo piji, bolest polevuje. Vyšetření moči a ultrazvuk nic neprokázaly, antibiotika Keflex nezabrala. Na dotek zvenčí je močový měchýř velmi citlivý. Pocitově bolest připomíná nepříjemné pocity při nadýmání nebo při průjmu.

Piji denně min.2 l tekutin a stravuji se dietně. Určitě nejde o klasickou infekci močových cest následkem nastydnutí nebo sexuálního styku, absolvovala jsem ji asi pětkrát průběh byl jiný. Musím s nemocí fungovat, mám dvě děti a chodím do práce.

Mohu poprosit o nějaké doporučení? Popřípadě léky, které si mohu nechat zaslat z Čech? Urologický čaj - doporučujete?

Děkuji za odpověď! M.D.

Váš Lékárník odpovídá 24.10.11

Dobrý den,

při Vámi popisovaných potížích se dá doporučit pouze zvýšený pitný režim, vhodný je např. urologický čaj s brusinkami

http://www.vas-lekarnik.cz/…inkami-20x3g

časté močení a v jídelníčku se vyhýbat příliš kyselým potravinám a nápojům. Existuje skupina pacientů, kteří mívají výrazné bolestivé potíže, které popisujete, ale přitom skoro žádný nález bakterií v moči. Někdy se bakterie naleznou v moči až se zpožděním při opakovaném vyšetření. Bývá také doporučováno gynekologické vyšetření, které může odhalit problém nikoli v močovém, ale v pohlavním ústrojí. Existuje několik druhů antibiotik, které se volí podle typů původce, jenž vyvolává infekci.Výběr antibiotika závisí na zvyklostech a zkušenostech lekařů v zemi, kde žijete. Při větších bolestech můžete přechodně užívat volně dostupný Paralen. Všechna antibiotika jsou u nás vázaná na lékařský předpis. Nejdůležitější je však najít příčinu Vašich potíží, což je pouze v rukou lékaře.

Přeji Vám brzké uzdravení

Mgr. Tereza Zemánková

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.