Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Stav po borelióze a jeho léčba

maMagda se ptá 22.09.11

Dobrý den,

mám potvrzenu boreliózu. Ve čtrnácti jsem byla v tomto smyslu léčena. Intenzivní léčba trvala 10 dní, pak se vše upravilo a byla jsem propuštěna domů. Nedávám vinu nikomu jsem vděčna za to, že jsem se setkala s lékařem, který měl odvahu odhadnout co se děje a započal léčení. Asi více nemohl učinit a já podcenila možnost boreliózy, že je návratná a to asi více méně rychle. Zatím se mi dařilo dobře, nebyla jsem na nic nemocná až na to, že s výměnou protézy nastalo špatné mluvící vyjadřování, dávala jsem vinu změně protézy a lékaři, který se této činnosti věnuje. Měla jsem starosti a věnování se sobě jsem hodila za hlavu a byla šťastná, že jsem jinak zdravá.

Podstoupila jsem několik vyšetření i lumbální punkci a tam se zjistilo, že borrelie je pozitivní, ale v krvi a s tím se musí můj organismus vyrovnat. Mozkomíšní mok je zcela v pořádku adekvátní mému věku. Jsem ráda, že mi to myslí, ale mluvit mi to jde velmi špatně - je to mluva jako po mrtvici a ještě jsem za blba. To mi nevadí, ale uvnitř organismu je to v krku jakoby mrtvé a polykání je docela problematické i když za tu dobu jsem se snažila naučit se s tím nějak pracovat. Jakž takž se to podařilo, ale je tu nadměrné slinění.

Já vím, mám věk a nakonec mi zjistili vysoký tlak, je to možná souvislost? Borrelii jsem získala ne od klíštěte, ale od barevné mouchy od té doby z těchto tvorů mám panickou hrůzu. Prosím o vyjádření, zda je dobré užívat kapky z propolisu a topolové kapky - je to vlastní výroba? Takhle zda to stačí, nebo se k tomu musí něco přidat?

Děkuji za odpověď, R.

Váš Lékárník odpovídá 23.09.11

Dobrý den,
souvislost boreliozy a vysokého krevního tlaku není prokázána. Borelioza může spíše ovlivnit srdeční sval ve smyslu zánětlivého postižení. Co se týká propolisu-je u něj popisováno působení proti bakteriím. Účinek, kvalitu a bezpečnost topolových kapek nemohu posoudit, jedná se o preparát spíš alternativní medicíny či gemmoterapie. Všechny své zdravotní potíže prosím konzultujte nejdříve s odborným lékařem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.