Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Krev v moči u dětí

Jaroslava Kočanova se ptá 28.12.09

Dobrý den.

Mám syna, je mu pět let a už asi rok má potíže ,které se mu objevují asi každý druhý měsíc. Když mu náhodně dělají odběr moči, je tam přítomna krev, nasadí mu antibiotika a pak je zase všechno v pořádku. Někdy se zase stěžuje na bolest při močení, tak s ním jdu k doktorce a po rozboru má zase krev v moči. Nemá žádné teploty. To se mu pravidelne vrací a trvá to už asi rok. Vždycky dobere všechna antibiotika.

Lékařka mi tvrdí, že u některých lidí je normální přítomnost krve v moči, ale já s ní nesouhlasím a mám strach o syna. Kdyby to měl jednou nebo dvakrát, ale je to už dlouho a to mně moc trápí.

Lékařka nás neposlala nikam, jenom na ultrazvuk ledvin a tam bylo všechno v pořádku.

Poradte mi prosím co mám dělat abych byla už konečně v klidu a na koho se mám obrátit? Z čeho to může být? Já to nemůžu jen tak nechat,to vysvětlení paní doktorky mi vůbec nestačí.

Moc vám děkuji.

Odborník odpovídá 01.01.10

Dobrý den Jaroslavo,

krev v moči je jistě znepokojující záležitost. Jedná se čistě o krev v moči, nebo je přítomna i bílkovina? Zajímal by mě důvod, předepsání antibiotik. Byla v moči zjištěna i bakterie? Jistě je nutno dopátrat se proč se krev v moči objevuje. S tímto problémem se obraťte nejlépe na dětského nefrologa.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.