Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Homeopatika na moučnivku u kojence

Nikolas B. se ptá 21.03.11

Dobrý den,

již měsíc a půl se můj syn potýká s moučnivkou. Syn se narodil 6.11.2010 a této nemoci se nemůžeme zbavit. Vždy se nám vrátí. Vyváříme savičky, dudlíky, plíny, bryndáčky a dokonce i hračky, které nám přijdou do pusy. Já ošetřuji i bradavky imazolem a genciálkou. Od dětské lékařky jsme dostali genciálku a nic jiného prý neexistuje. Navíc je karcinogenní. Výtěr prokázal moučnivku a doporučena výměna dudlíků, saviček a odsávačky. To uděláme vždy, když máme pusu už vyléčenou a do tří dnů to máme zpět a začínáme znovu. Dokonce jsem dala i nové oblečení a staré vyřadila.

V lékárně jsme koupili homeopatika Borax, ředíme tabletku ve vodě 10ml a dáváme umělou lžičkou každé asi 2 hodiny do úst.V noci syn spí - nedáváme nic. Dále v mléce rozpouštíme probiotický komplex Biopron a jeden sáček dáváme každý den. Genciálkou mažeme 2-3× denně. Syn je plně kojen. Stále se nám nemoc vrací.

Můžete nám nějak poradit, co děláme špatně nebo nějaký jiný přípravek? Četla jsem ještě o Mundgel nystaderm, který se prodává jen v Německu. Dojedu si ho koupit, když by pomohl.

Moc děkuji za každou radu. Hana B.

Marcela Garncarzová odpovídá 29.03.11

Dobrý den,
Genciánku rozhodně nedoporučuji dlouhodobě. Ne více jak 3 týdny.
Nepíšete, jak dlouho Borax dáváte a jakou máte potenci léku. Doporučuji 5 enbo 9 CH 3-5× denně dítěti i Vám po 2-3 kuličkách

Dále je možné připravit roztok na potírání úst lokálně štětičkou.
Opět 2-3 kuličky rozpustit ve vodě.

Pokud se stav neupraví do 10 dní, napište mi na mail. Genc. nyní vysaďte.

S pozdravem MG

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.