Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Divertikly sigmatu

ikonka se ptá 14.08.10

Dobrý den,

asi před 6 lety mi byla diagnostikována divertikulóza, drobné divertikly - koloskopie, rentgenové vyšetření s nálevem. Jsem registrována v gastroporadně. Snažím se jíst dostatečné množství vlákniny, s přestávkami otruby či lepicol. Nadýmáním, břišními zvuky a občasnými menšími bolestmi trpím stále, s různě dlouhými přestávkami, už jsem zvyklá. Jednou až dvakrát ročně chodím na sono břicha.

Před dvěma lety mě naprosto z plného zdraví přepadly velké bolesti břicha, na chirurgii udělali prostý snímek, žádná NPB, tak mě poslali na internu. Na sonu byla prý prosáklá střevní klička, poslali mě domů. Klid, bez léčby. Pak druhá koloskopie, ta potvrdila dřívější nálezy, drobné divertikly, jinak normální pankoloskopický nález.

Je mi 51 let, mám normální BMI, snažím se pravidelně hýbat. Nyní jsem měla asi týden zase silný meteorismus a více hlenovitou stolici, poté mě začalo hodně bolet v levém podbřišku, bez teplot, průjmu a zvracení, ve stolici hlen a nitky krve. Druhý den chirurgie: sono, CRP nízké, takže domů, dieta, SALOFALK 500 (1-1-1), kontrola za dva týdny. Odpoledne jsem měla teplotu 38,6, druhý den 38.

Ležím a nevím, kam vlastně patřím. Lékař mi naznačil, že pro něj jsem málo nemocná, moje lékařka z poradny neměla čas. Tak si opravdu nevím rady. Samozřejmě jsem si našla informace o rizikách, ale jako laik neodhadnu, kdy hrozí komplikace zánětu. Nevím, kam se obrátit, ale nerada bzch něco zanedbala.

Děkuji za radu

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.