Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Revmatoidní artritida

rybia37 se ptá 14.08.10

Dobrý den,

je mi 37. Už 6 měsíců řeším neustále se zhoršující stav mých kloubů. Začalo to diagnostikovanou artrózou (březen) stupeň 1-2 v pravé kyčli (ortoped - nález na rentgenu nebyl) a počínající artrózou v levé kyčli. Po 15 minutách chůze už mě jedna z kyčlí bolí.

V dubnu a květnu se mi začala ozývat kolena, jejichž stav se mi postupně zhoršil tak, že dnes už po 15 minutách chůze bolí hlavně pravé koleno. Koncem června mě začaly pálit různé klouby (na rukou, kokty, ramena a na hrudním koši - ty hodně křupou, dále kotníky i prsty na nohou).

Pravidelně mívám teplotu 37,1°C - to poznám, nejen podle teploměru ale i tím, že některá místa po těle mě pálí. Revmatický faktor mám zvýšený (31, normální je do 25). Sešikmená pánev doleva, nepružící hrudník.

Vůbec se necítím v pohodě, chodím po doktorech, kteří mi nejsou schopni pomoci. Jejich rada je Ibalgin. Ne-revmatologové mluví o revmatoidní artritidě. První revmatolog nebyl schopen ani napsat zprávu pro ortopeda, druhý revmatolog čeká, až se revmatoidní artritida plně projeví.

Prosím poraďte mi, co mám dělat. Děkuji

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Diskuze na podobná témata
Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.