Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Stresové vředy

tercha se ptá 13.08.10

Dobrý den,

je mi 20 let a můj životní styl se výrazně změnil s přestěhováním do Prahy a jejího rušného prostředí. Jídlo ve fast foodech bylo běžné. Navíc nyní žiji více jak půl roku v silném a permanentním stresu kvůli vztahu. Psychika se mi odrazila do zdraví. Před měsícem se mi začaly projevovat zvláštní komplikace. Po najezení jsem dostala akutní bolesti nadbřišku až bolest hrudníku.

Začalo se to zhoršovat a při sebemenší fyzické námaze jsem musela zpomalit nebo dokonce zastavit a předklonit se, jelikož jsem se cítila na zvracení. Poté to bylo akutní, zkoušela jsem více pít, ale bylo to ještě horší. Do úst se mi začalo valit obrovské množství slin (možná i žaludečních šťáv).

Nyní problémy mírně ustoupily, jelikož nejsem tolik ve stresu, ale necítím se pořád svá. Stres mám i v zaměstnání a čeká mě spousta náročných zkoušek a nejvíce je vypjatá situace ve vztahu, který mi ničí zdraví.

Měla bych navštívit gastroenterologickou ambulanci? Byla jsem před rokem na sonu a nic neobvyklého lékař nezjistil, ale jak jsem četla, vřed naroste rychle. Je nějaká pomoc proti tak silným stresovým situacím? Nějaká homeopatika něco pro uklidnění žaludku?

Děkuji velmi za radu

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.