Cysta na vaječníku a otěhotnění
Dobrý den,
už několik měsíců mě bolelo břicho vpravo dole. Na gynekologii mi našli velkou cystu. Lékař říkal, že ji můžu nechat volně (přirozeně) prasknout nebo jít na laparoskopii. Nevím, co dělat. Slyšela jsem, že se cysta může objevit opakovaně. Je mi 28 let a s přítelem bychom chtěli miminko. Když půjdu na tu operaci, za jak dlouho se o něj můžeme pokoušet? A co když se ta cysta vrátí, když budu těhotná?
Děkuji za odpověď, Eva H.

Dobry den,
vetsina cyst vajecniku v tehotenstvi vymizi do 16. tydne. Samozrejme velke postizeni muze otehotneni zkomplikovat. Postup v lecbe je skutecne i takovy jaky prezentujete. Mnohdy se vyckakva, nez cysta regreduje spontanne.
S pozdravem.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.
© 2022 Vitalion.cz, Napište nám | Podmínky užití | Poučení OOU | Reklama | Cookies (seznam) | Mapa webu
Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.