Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Chlamydie - Zánět spojivek

bloncka666 se ptá 14.05.15

Dobrý den,

prosím o radu, je možné, abych měla chlamydiový zánět spojivek v očích, i když jsme si nechávala dělat všechny testy z moče a výtěr z krku na chlamydie a ty vyšly negativní?
Jak se projevuje zánět spojivek způsobený chlamydiemi? je u něj vždy nějaký výtok z oka? za jak dlouho po infikování se projeví?

Mám podrážděné oči, začervenalé spojivky, ale po nakápání Maxitrollem a nebo Spersallergem zblednou, ani po ránu je nemám zalepené nějakým hnisavým výtokem nebo tak. Po ránu bývají pouze začervenalé. Před čtrnácti dny mi dělaly laserový zákrok při zúžení sítnice a od té doby to „operované“ oko cítím jinak, mám citlivé nervy pod ním, ale lékař tvrdí, že to z toho laseru být nemůže.

Předem velmi děkuji.

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 23.05.15

Dobrý den, bohužel Váš dotaz je trohu zmatený a není z něj ani patrná souslednost obtíží. Pokud se zčervenání a podráždění očí vyskytuje až po laseru, tak je to přechodně možné. Upraví se samovolně. Za druhé mi není jasné, jaý zákrok byl proveden…provádel se laserový zákrok na sítnici, nebo při zúžené zornici? Při zúžení sítnice neexistuje. Pokud to byl zákrok při zúžené zornici, tak se zřejmě jednalo o laserovou iridotomii, a máte pak ještě další oční onemocnění, a pro posouzení je třeba ho znát a eventuálně také zda něco do očí trvale kapete. Laserový zákrok ale nezpůsobí zvýšenou citlivost nervů pod okem…jedná se o jinou oblast. příčinná souvislost není možná.
Jinak odpověď na první část. Izolovaný chlamydiový zánět spojivek je možný. Kdy a zda vůbec se projeví je závislé od Vaší imunity, obvyklý interval se udává 2-15 dní od nákazy. Oční projevy jsou široké a různorodé, ale častěji jsou přítomny červenání očí, hlenopěnovohnisavá sekrece, světloplachost, pocit cizího tělíska, puchýřky na spojivkách (to už ale vidí jen lékař) atd.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.