Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Červený flek na tváři

Věra Karlová se ptá 25.12.09

Dobrý den,

jak prosím léčit tento problém: nejprve byl červený flek na tváři velikosti nehtu malíčku. Potřela jsem ho olejíčkem z konopí a utvořil se boláček po vymačkání se utvořil jakoby půchýř /opar/ a po dalším natírání /to konopí je na opary/ vytéká žlutozelená průzračná tekutina a červený flek je velikosti pětikoruny a tvář značně opuchlá.

Jsem po neléčené borelioze, snížená imunita. Jelikož jsou vánoční svátky nechci jít na pohotovost. Můžu natírat svařeným řepíkem?

Odborník odpovídá 25.12.09

Dobrý den Věro,

bylo by dobré vědět kdy ona infekce boreliózy proběhla a z jakého důvodu nebyla léčena. Problém který popisujete jistě s lymeskou boreliózou souviset může, ale na druhé straně může být i zcela jiného charakteru. Pro první stádium onemocnění boreliózou je typický „červený kruh“ se světlým středem. Po vyhojení se baktérie mohou dostat do nejrůznějších částí lidského těla, což by mohl být i tento případ. Rovněž je nutno brát v úvahu Vaši sníženou imunitu a podstatou problému, který Vás trápí může být jiná bakterie, která infikovala ložisko na tváři. Z Vašeho popisu je patrno, že proces postupuje a proto bych rozhodně neváhal navštívit ambulanci i v době svátků! Na domácí medicínu typu svařený řepík bych se raději nespoléhal.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.