Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Varikokéla - následky

P.F! se ptá 25.12.09

Dobrý den,

nevím jak tohle tady funguje takže omlouvám se zdali otravuji.

Potřeboval bych poradit prodělal jsem v mládí varikokélu (odpuste, ale nevím jak se to přesně píše), od té doby mám varle jedno daleko větší než to druhé, nedávno asi před půl rokem se mi na tom větším udělala boulička nejdřív sem si toho nevšímal ale postupem času mě to varle začalo bolet nejdřív to byla vždy taková jednorázová bolest jenom chvilková, ale postupem času se ta bolest stupňuje teď to kolikrát bolí i třeba hodinu v kuse, ne nějak velké bolesti, ale občas to člověka i lehce ochromí.

V posledí době se mi zdá že občas bolí i druhé varle. Odpusťte mi že se takhle blbě ptám, ale nevíte co by to mohlo být. Omlouvám se, ale k doktorovi se mi zatím nechce, než to nebude nezbytně nutné. A omlouvám se zdali je to trapné takhle psát.

S pozdravem a přeji Klidné a příjemné prožití Vánočních svátků.

Odborník odpovídá 26.12.09

Dobrý den,

varikokéla je rozšíření žilních pletení v šourku. Následkem toho je horší odtok krve z dané oblasti což může způsobit zvětšení, zarudnutí a bolestivost varlete. Jelikož je varikokéla obdobou varixů na dolních končetinách, může zde docházet i ke srážení krve, které výrazně přispívá k rozvoji bolesti. Je velmi pravděpodobné, že ve Vašem případě došlo ke znovu objevení se této nemoci. Při jakémkoliv postižení varlete, obzvláště hmatatelném, a pakliže tam dříve nebylo, je naprosto nezbytné navštívit urologa. Bolest, kterou popisujete je urgence, která by Vás měla okamžitě vést k návštěvě lékaře! Je důležité tyto příznaky nepodcenit, protože mohou dojít až k nevratnému poškození varlete.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.