Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Alzheimer - příznaky

Markéta se ptá 24.12.09

Dobrý den,

ráda bych se vás zeptala, jestli následující příznaky značí Alzheimerovu chorobu.

Jedná se o ženu, 46 let, se středoškolským vzděláním, která pracuje jako vedoucí obchodu. Ráda čte, pracuje na zahradě a pečeujen o dům. V poslední době se stále častěji stává, že se s ní o něčem bavím, domluvíme se na konkrétní věci a ona během hovoru normálně argumentuje a souhlasí, ale za půl hodiny, pokud se jí člověk zeptá, jestli ví, na čem jsme se domluvili nemá tušení.

Přitom v práci podle všeho nemá velké potíže ikdyž pracuje s technikou. Doma není schopná si zapamatovat jednoduché symboly na ovládání spotřebičů.

Odborník odpovídá 26.12.09

Dobrý den Markéto,

je nutno si uvědomit, že sto procentní diagnostika Alzheimerovy nemoci nelze provést během života. Jedním z klinických příznaků je samozřejmě i Vámi popisované zapomínání. Avšak samotné zapomínání je pro diagnostiku Alzheimerovou nemoci naprosto nedostatečné. Důležité je, kdy zapomínání začalo a jeho progrese v souvislosti s činnostmi každodenního života. Začátek této nemoci je mnohdy obtížně diagnostikovatelný a má se za to, že nemoc propuká již kolem 40-tého roku. Ve většině případů lze zapomínaní přisoudit mnoha jiným onemocněním a ne pouze Alzheimerově nemoci.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.