Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest stehna

Štěpánka Tresslová se ptá 10.03.10

Dobrý den,

čas od času mě velmi bolí levé stehno - při jakémkoliv pohybu, chůzi, apod. pociťuji bolest, jako bych měla ve stehně nůž, odshora až těsně nad koleno, v přední části stehna. Bolest cítím pokaždé, když udělám krok, když nohu zvednu, jdu po schodech nahoru i dolů, anebo sedím na židli a nohou pohnu třeba do strany.

Už dlouho jsem měla klid, dnes jsem se ráno probudila a noha bolí celý den. Občas mi v oblasti třísel samovolně rupne, často tomuto rupnutí musím pomoci specifickými pohyby nemocné nohy - pak se na chvíli uleví i od bolesti.

Nevím, jestli to s nohou souvisí, ale dnes jsem na několik minut i špatně viděla - jako bych měla dokola mlhu a viděla jen skrz střed. Když se zrak vrátil, rozbolela mě na chvilku hlava a pustila se do mně zimnice. Po chvíli to ustalo, jen jsem pocítila žízeň, přitom vypiji denně 2-3 litry tekutin (čistá voda a čaje). Jako poradce přes výživu se snažím dodržovat pravidla správného stravování včetně pitného režimu.

Už třetí týden mě trápí kašel, záchvatový už je pryč, už kašlu jen občas. Nevím, jestli to všechno spolu souvisí, pro jistotu jsem napsala vše.

Přeji ještě jednou hezký den a moc děkuji za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 22.08.10

Dobry den Stepanko,

tak to opravdu nevim, co se za timto muze skryvat. Nezbyva nez navstivit lekare, vysetrit cevy koncetiny, svalovou silu a provest zakladni neurologicke vysetreni.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.