Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolest konečníku při stolici

normal.flower se ptá 11.05.10

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat - už nějakou dobu (myslím, že už asi 2 měsíce) mám bolesti při defekaci. Když jsem s tím začínala mít problémy, mívala jsem po utření trošičku krve, ale bylo to úplné minimum, takže jsem z toho nedělala vědu. Po nějaké době, kdy bolest nepřestávala, jsem se rozhodla s tím něco udělat, a tak jsem asi 10 dní užívala Factu (mast). Nepomohlo to.

Nemám problém s vyprazdňováním, chodím 1× za den, ale ty bolesti, co mám, jsou někdy opravdu nesnesitelné a na záchodě trávím více času než dříve. Většinou se mi totiž stolice jakoby zasekne a nechce ven, takže buď vyčkávám a nebo se tomu snažím pomoct. Už si ani nepamatuji, kdy jsem vyprázdnila stolici v celku, teď se totiž drolí - nevím, jak bych to jinak nazvala. Možná bych to mohla přirovnat ke kozí stolici.

Nedělala bych si s tím hlavu, kdybych neměla ty bolesti a navíc už takovou dobu. Stydím se zajít k doktorovi a mluvit o tom.

Děkuji předem za odpověď, nashledanou

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 12.07.10

Dobry den,

podle vseho trpite zacpou. Stolice se stava vice objemna a nasledne vyprazdneni takoveto stolice zpusobi praskliny v okoli analniho otvoru. Musite prizpusobit jidelnicek, jist vice kompotu napr. Dale by Vam mohl Vas prakticky lekar predepsat leky zmekcujici stolici nebo leky proti zacpe. Pokud krvacite vice, lekare urcite navstivte.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.