Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Cushing syndrom

Petrj se ptá 11.05.10

Dobrý den,

jsem pacientem endokrinologie po totálním odstranění štítné žlázy (1996) pro thyreotox. strumu a ozáření radiojodem. Jsem asi 5 let na Prednisonu. Momentálně beru Letrox 150 2/1 obden. Asi 1,5 roku mám potíže s tlakem - mám i 230/130 a byl jsem kvůli tomu hospitalizován v nemocnici.

Veškerá vyšetření srdce a cév jsou bez větších změn. Dnes mám tlak po Prestariu combi maximálně 155/100. Beru také léky na ředění krve. Mám dlouhotrvající bolesti hlavy a bolest v oblasti pravé bederní krajině. APO ibu 400 beru až 3× denně, ale na útlum bolesti na celý den to nestačí.

Mám bolesti v horní části břicha, občas kyselost v ústech- na to beru Ranisan. Osteoporóza kromě horních končetin nebyla zjištěna, byl mi udělán test na cukrovku (12mmol/l). Momentálně jsem objednán na inzulínový test. Na neurologii se zatím nechystám. Na dolních končetinách mám v oblast bérců rozsáhlé skvrny po sebemenším traumatu, těžko se hojí, občas krvácí a mokvají. Jsou tmavě hnědé až fialové, některé vystouplé nad povrch.Na nohou mám znatelné žíly, bolesti a otoky. Trpím také nespavostí. Je mi 46 let. Může to být všechno způsobeno Cushingovým syndromem?

Děkuji.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 11.07.10

Dobry den Petre,

Cushinguv syndrom ma mnoho komplikaci. Koznich, organovych a dalsich. Na Vasem stavu se nejspis take podili nastupujici cukrovka a vysoky krevni tlak.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.