Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Větry a bolest břicha

Milan Kop se ptá 20.09.10

Dobrý den, zdravím Vás,

v roce 2005 jsem byl operován s apendixem laparoskopicky. Po propuštění třetí den mě RZ odvezla zpět. Došlo k zanícení pahýlu apendixu. Následovala okamžitá reoperace laparoskopicky. Po asi 2 letech se mi začala objevovat krev čirá ve stolici. Byl jsem na kolonoskopii, kde nic nenašli.

V roce 2009 jsem začal mít problémy se stolicí, bolest konečníku po stolici. Po vyšetření konečníku jsem 8/2009 byl operován. Byla to trhlina v konečníku. V lednu 2010 ten samý problém a znovu operace konečníku - opět trhlina.

Nyní jsem ve stavu, kdy mě stále bolí břicho, kručí mě v něm a mám neustálé větry. Po ranní stolici znovu dochází k bolestem konečníku a někdy i krev. Může to být tím, že došlo k srůstům a špatnému vyměšování po operacích z r.2005?

Předem děkuji za radu, jak řešit tento problém. Praktický lékař mě doporučil dietu, Espumisan a Pangrol 2000, ale to vůbec nepomáhá.

Předem děkuji za Vaší odpověď a případnou radu, jak to řešit.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.