Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Bolesti kolem kotníku

Mlčoch se ptá 20.09.10

Dobrý den,

je mi 60 roků, léčím se na hypertenzi a občas mně začne bolet levá noha v dolní části kolem kotníku a to zejména při delší chůzi, po schodech dolů, z kopce, do kopce ani ne. Tento problém mám již asi dva roky. Několik dnů, týdnů cítím nepříjemný pocit bolesti spíše pod lýtkem zejména nyní když jsme chodili na hřiby, tak kopce mi ani nevadí, ale nejhorší je delší chůze po vozovce, to jsem se musel někdy i zastavit a po chvilce pokračovat.

Asi před více jak rokem jsem byl u lékařky a kontrolovala mi ultrazvukem obě končetiny s tím, že je to v pořádku. Dříve jsem aktivně sportoval - vzpírání, cyklistika. Nyní mě občas tato levá končetina vůbec nebolí, mohu dělat výskoky apod., ale z toho mám problém i při chůzi, zejména směrem dolů.

Bylo mi doporučeno užívat vápník a hořčík. Moje výška 170, váha asi 85, nekouřím, alkohol občas v malých dávkách. Rodiče - otec 80 roků, matka - 79roků, sestra 57 roků, bratr zemřel ve 33 letech (praskla mu mozková céva bez předchozích příznaků).

Děkuji Vám za možnou radu a velmi si vážím Vaší neocenitelné práce.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.