Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Trhliny v konečníku

MARCELA se ptá 17.03.10

Dobrý den,

máme 5 ti letou dcerku a asi před měsícem začaly naše problémy. Ze začátku měla svědění v okolí zadečku, začala si ho škrábat a vznikla jí opruzenina konečníku. Ta se postupně prudce zhoršovala, nepomáhala mast Rybylka.

Navštívili jsme lékařku, která nám napsala Imazol a rána kolem konečníku začala mokvat. Během pár dní se dostavila bolest při stolici, lékařka nás odeslala na chirurgii, kde bylo vše po chirurgické stránce v pořádku - prý jen zácpa.

Upravili jsme životosprávu a pitný režim, okolí zadečku se prudce zhoršovalo, vznikaly praskliny kolem řitního otvoru a také na genitáliích, dcerka měla hrozné bolesti i při čůrání. Odeslali nás na gynekologii, kde lékařka nařídila stěry z mandlí, vyšetření stolice na parazity a kultivaci moči. Zatím čekáme na výsledky.

Jsme zoufalí, dcerka se bojí kakat, zdržuje stolici i 4 dny, kdy potom má hrozné bolesti. Kakáme ve vaně, vždy praskne konečník a jsou stopy krve. Včera jsme zkusili potřít okolí zadečku genciánou, strašně štípe. Co máme dál dělat? Mohly by to být roupy?

Děkuji O.

P.S. od vánoc máme pejska, který byl ze začerveného chovu, nyní už 2 měsíce v pořádku

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 10.06.10

Dobry den Marcelo,

pravdepodobne uz vite vysledky vysetreni a steru. U deti je tato situace velmi casto problemova. Praskliny v okoli konecniku jsou velmi neprijemne a zdlouhave. Vyprazdneni dite velmi boli, je neprijemne a tak vznika strach ditete vyprazdnit se. V terapii je nutno objasnit pricinu. Ke zlepseni defekace je dobre zapojit dietni opatreni.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.