Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Svalové křeče v končetinách

Jana se ptá 16.03.10

Dobrý večer,

chtěla jsem Vás poprosit o pomoc při léčbě mé matky. Léčí se u ortopeda pro velkou četnost svalových křečí. Má několikrát za den svalové křeče, nezvládá běžné domácí práce a už vůbec ne práci v předklonu. Když se prudce otočí, tak jí je okamžitě na zvracení a jdou na ni mdloby.

Ani neuroložka jí není schopna pořádně prohlédnout, jelikož pokaždé, když na ni sáhne, okamžitě se dostaví křeče. Na jejich původ se zatím nepřišlo. Ortoped snad našel nějaký nález na páteři, ale na operaci to prý zatím není.

Je na tom čím dál hůř. Prosím o radu a případně o kontakt na lékaře, který by ji řádně vyšetřil. Pan doktor jí doporučil odpočinek, posilování svalstva a má si prý zvykat. Přijde mi to málo. Bere 8 druhů léků - nějaké na křeče, jiné na nevolnosti křečemi vyvolané a další na žaludeční nevolnosti způsobené dlouhodobým užíváním léků. I přes to všechno se její zdravotní stav nadále zhoršuje.

Je jí teprve 54 let a věřím, že nějaké řešení to mít musí. Její léčba zatím spočívala v braní léků na křeče. Jenže jejich příčinu není nikdo schopen zjistit.

Ještě jednou děkuji, Jana (Dvůr Králové)

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 30.06.10

Dobry den Jano,

byla jste s maminkou na internim vysetrenim? Co krevni testy? Hladina vapniku a horciku je v poradku? Samozrejme vysetreni u neurologa je nezbytne, bez toho se mnoho neobjevi. Je tedy nutne podstoupit neurologicke a interni vysetreni. K vhodne lecbe je nutno objevit pricinu. Toto nemusi ale jednoduche …

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.