Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Syfilis - test

Otakar se ptá 17.04.10

Dobrý den,

je možný přenos tohoto onemocnění i přes použití ochrany(kondomu)? Tedy aby se i přes to tzv. vřed, vyrážka projevila v místech genitálií?

Další otázkou je zda syfilis test, který je volně dostupný za cca. 300 Kč je dostačující a věrohodný na tzv. „osobní“ otestování se, za jaké časové období je vhodné a účinné takovýto test podstoupit?

Můj problém, před 4týdny jsem měl náhodný avšak chráněný sex (orální i vaginální kontakt pouze přes kondom), dnes pociťuji únavu, bolest hlavy, bolestivě zvětšené krční mízní uzliny, tyto obtíže však mohou být i od mé pilové alergie, kterou na jaře trpívám. Před 2lety jsem podstoupil obřízku..má ta nějaký vliv (kladný i záporný)na možné infikování se?

Nejdůležitější věc, nemám ani vyrážku či vřed, pouze mám pokožka na žaludu a v oblasti takovou „suchou“ než normálně a na dvou malých místečkách došlo k odtržení této svrchní vrstvy, okem prakticky nezaznamenatelné s žádnými jinými s tím spojenými obtížemi.

Děkuji za odpověď

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 14.06.10

Dobry den Otakare,

kondomy nejsou stoprocentni ochranou, avsak musela by se stat velka nahoda aby doslo k prenosu teto nemoci i pres tuto barierovou ochranu. Vetsinou se syfilis projevi jeho prvnim stadiem, kterym je tvrdy a nekrvacejici vred. Tento vred se vyhoji i bez terapie a nemoc prechazi do dalsiho stadia. Vred se objevi asi za 3 tydny. V teto dobe jsou jiz testy na bakterii ucinne. Zakoupene testy pro samootestovani jsou dosti citlive.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.