Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Stenóza bederní páteře

Zdeňka Vacková se ptá 18.08.10

Dobrý den,

chci požádat o radu při dalším léčení mého otce. Otci je 83 let, je duševně v naprostém pořádku, léčil se řadu let pouze se srdcem - trpěl vysokým tlakem. Nedávno se přidal problém s ledvinami, ale obojí se upravilo do přijatelné normy při jeho 2 pobytech v nemocnici.

Otec měl problémy s chůzí už asi 5 let, chodil o holi, pak měl francouzské hole. Doma mi ale upadl a říkal, že mu do pravé nohy jde nesnesitelná bolest, nohou projel prý jakýsi proud. Proto byl převezen do nemocnice opět přidělen na internu. Zde byl poslán na rentgen páteře a kyčelního kloubu. Poté byl brzy poslán domů se zprávou, kde se píše, že má zřejmě stenózu páteřního kanálu, degenerativní změny na bederní páteři. Je prý graficky nevyšetřitelný a prakticky neléčitelný.

Dostal domů Ketonal, Quajacuran, Teva Aescin a náplasti proti bolesti Durogesic od lékaře z kliniky pro bolest (ten byl přizván ještě v nemocnici). Bylo mu doporučeno vypsání poukazu na pevné chodítko. Na můj dotaz o rehabilitaci mi sdělila, že už rehabilitace prý v jeho věku je už neúčinná a nějaká operace prý nebezpečná. Chodítko jsem mu vyzvedla, pohybuje se v něm velmi málo a velmi těžce a jen doma, schody by vůbec nezvládl.

Na bolest pravé nohy a střídavě i kolene a páteře si otec stěžuje stále, je v posteli, nic ho nebaví a život se mu stal přítěží a já ho vůbec nepoznávám, jak se vlivem bolesti změnil v nešťastného a otráveného člověka.

Chci se vás zeptat, zda bych mu mohla nějak pomoci, aby nemusel tolik trpět. Je šance obrátit se na nějakého specialistu pro tyto nemoci nebo existuje ještě něco pro zlepšení stavu, co bych mohla pro tátu udělat?

Děkuji předem za odpověď, Zdeňka

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.