Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Žaludeční nevolnost

rehakova.v se ptá 17.08.10

Dobrý den,

poslední dobou - zhruba týden - mě každý den ráno a večer provází silné pocity nevolnosti - pocit na zvracení. Polije mě studený pot, cítím jak se mi zvedá žaludek, ale ve finále zase vše odezní. To se děje přibližně tak 6× i víckrát za hodinu. Chvílemi mám pocit, že se se mnou vše točí a mám pocit, že mě ani nohy neunesou. Stává se mi to ráno v autobuse i když sedím, ale večer i doma v posteli než jdu spát.Cítím, že by mi možná pomohlo se vyzvracet, ale prostě to nejde. Průjem nemám.

Zhruba před půl rokem jsem omdlela v autobuse, byla jsem pak na EKG a EEG a krvi a vše bylo v pořádku - jen více bilirubinu. Tlak mám zřejmě kolísavý, protože v ten samý den jsem měla u tří různých lékařů 3× jiný tlak. Z toho jeden lékař mi řekl, že na to, jakou mám postavu, mám tlak docela vysoký a další si při měření myslel, že se mu tlakoměr rozbil - měla sem tlak 85/60.

Vážně nevím, co se se mnou děje - v průběhu dne nevolnosti zmizí a je mi dobře. Normálně se najím, ale večer je to tu zas. Těhotenství jsem již vyloučila. Děkuji za radu. Je mi jasné, že budu muset navštívit lékaře a bylo by nejlepší CT hlavy a nějaké vyšetření srdce že? Sport mi normálně nedělá problémy, ale poslední týden při chůzi do schodů cítím, že se mi začíná točit hlava. Takže zastavím a pak jdu dál.

Je mi 22 let, jsem nekuřák a žádné závažné nemoci jsem neprodělala.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.