Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Stav po borelióze

Sykorova Lenka se ptá 22.08.10

Dobrý den,

v září loňského roku mi byla zjištěna borelióza testem Elisa. Obvodní lékařka mi předepsala jedno balení Sumamedu. Od února jsem začala mít zdravotní problémy - bolesti kloubů, mravenčení nohou, píchání, pocit horka v nohou, bolesti hlavy, páteře. Po dalším odběru mě lékařka informovala, že je vše v pořádku.

Potíže se ale nadále stupňovaly. Velká únava, ospalost - pomalu jsem přestávala vycházet z domu. Dostala jsem čtyři dávky Klacidu 500.Stav se zlepšil, ale občas se mi objeví citlivé uzliny na krku, otoky kotníku a klubů, ale v menším rozsahu. Obvodní lékařka to ale posoudila tak, že jsem zdravá, ale tak se necítím.

Poslední dávku Klacidu jsem dostala 10. 8. 2010. Prosím o Vaše posouzení nálezuz 16.6. 2010. Ve tříde IgM ve VB zachyceny vysoce specifické protilátky proti antigenu p25 kDa Ospc (důležitý marker ve druhém stadiu). Nyní ve třídě IgG zachyceny protilátky pouze proti antigeny p41 kDa. Prokázali jsme protilátky třídy IgM proti stejnému počtu specifických antigenů jako v minulém odběru. Ve třídě IgG ve WB nenalezeny protilátky proti specifickým antigenům.

Děkuji za pomoc, S.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.