Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Zánět a otok varlete

Jaryna se ptá 22.08.10

Dobrý den,

manžel před měsícem šel na WC a vrátil se s velkou bolestí levého varlete. Protože dostal teploty, jeli jsme tentýž večer na pohotovost na urologické oddělení nemocnice, kde manželovi udělali ultrazvuk (byl v pořádku), v moči měl bakterie, dostal antibiotika.

Druhý den bolesti přestaly, ale objevil se veliký otok, který přetrvával téměř po celou dobu braní antibiotik. Ale na doporučení lékaře bral manžel studené obklady, takže když šel po 14 dnech na kontrolu, byl otok už trochu menší, teploty už nebyly, takže pan doktor už usoudil, že to bude za nějakých 14 dní v pořádku, už žádná antibiotika manžel nedostal a za 14 dní se měl ohlásit na ambulanci polikliniky u jiného lékaře. Tento lékař však byl jiného smýšlení a dal manželovi ještě jiná antibiotika (CIPLOX), 5 dní 2×1 tabletku a na dalších 20 dní po 1 tabletě.

Jedeme do lázní, manžel kvůli dýchání, a teď potřebujeme poradit, zda si má manžel dále varlata ledovat, nebo jak mu poradil druhý lékař, nesedět nikde na studeném místě, vzít si raději podložku. Varlata nebolí, ale jsou ještě dost zateklá, teplota není.

Děkuji moc za radu, děkuji.

Tato otázka již byla schválena administrátorem a čeká na odpověď odborníka. Odpověď se zobrazí do 10 dnů od schválení administrátorem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.