Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Srovnání menstruace a homeopatika

Nicol123456 se ptá 18.05.15

Dobrý den,

je mi 21 let a od 15 do 20 jsem brala antikoncepci. Když jsem se ji rozhodla přestat brát, tak bylo vše v pořádku asi 8-9 měsíců, ale poté jsem začala mít menstruaci jednou za 14 dní a následně 14 dní v kuse.

Doktorka mi napsala antikoncepci, která způsobila, že jsem měla menstruaci 29 dní, poté 6 dní pauza a pak zase dalších 14 dní. Dohodla jsem se s doktorkou, že nebudu brát antikoncepci, ale že mi předepíše nějaké hormony. Já nevím, jestli do toho jít.

Je možné, že se to tělo samo srovná dle přírody a budu mít normální cyklus, nebo je to v dnešní uspěchané době nemožné a musíme do sebe cpát hormony? Případně pomáhají na to nějaké přírodní léky/homeopatika?

Děkuji za odpověď.

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 18.05.15

Dobrý den.
Obecně jsem velice skeptická k hormonální podpůrné léčbě, zvláště u mladých dívek, které teprve v budoucnu očekávají těhotenství. Poruchy menses jsou jistě způsobeny Vaší hormonální nerovnováhou, která je z 90% funkční. Tzn. není poškozen žádný orgán, ale funkce neuroendokrinní je porušena. Jestliže se podává hormonální substituce, tak se ovlivňuje až konečný článek velice křehkého řídícího systému a neřeší se příčina poruch menstruačního cyklu, což často vede k začarovanému kruhu.
Váš problém se dá velice dobře řešit homeopatickou cestou, ve své praxi mám několik pacientek a i jistě jiní homeopaté, s dobrou reakcí na léčbu.
Je ale bezpomínečně nutné navštívit lékaře homeopata, který má ale i zkušenosti s podáváním homeopaticky naředěných hormonů.
Jedná se o léky Folliculinum a Luteinum, které jsou ale jen na lékařský předpis.
Obecně u všech dívek s poruchy menstruačního cyklu podávám nejprve lék Thuya 9 ch 5 granulí denně 1 měsíc. To připraví organismus na to , aby lépe reagoval na specifickou homeopatickou léčbu. Po měsíci pak přidávám lék Folliculinum 9 ch 9. a 20. den cyklu.Tj 9. a 20. den den od začátku menses.Terapie minimálně 3.-6. měsíců. K tomu je vždy dobré přidat i tzv. konstituční lék, který vystihuje osobnost pacientky a na to je nezbytná osobní konzultace.
Věřím, že v rukou dobrého homeopata se opět menses podaří nastartovat .
Se srdečným pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.