Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Nespavost, úzkost a deprese

baarrreeeennnnnaaaaaa se ptá 22.03.15

Dobrý den,

už od malička mám problémy s nespavostí. Usínám kolem 4. hodiny ranní, i když si jdu lehnout kolem 10. hodiny večerní, někdy se mi stává, že neusnu vůbec. Vstávání mi někdy dělá potíže a někdy vůbec. Během dne většinou bývám unavená, avšak večer již únavu nepociťuji. Občas si musím po škole na 1 - 3 hodiny lehnout. Problém se věkem zhoršuje.

Také mám od 2. stupně ZŠ problémy s úzkostlivými náladami až depresemi - někdy jsou příčinami škola, rodina, nespokojenost se sebou samým, pocitem méněcennosti, věčného nestíhání apod., avšak někdy mi jejich příčina není známá.

Jsem věčně ve stresu, nervózní a mám strach (ze zkoušek ve škole /i z těch méně důležitých/, z budoucnosti, z prvních schůzek, z nových, mně dříve neznámých situací apod.), také jsem velmi plachý člověk.

Možná byste mi řekla, že toto jsou normální pocity u 18letých lidí, avšak já s tím mám problémy již od malička a lidé v mém okolí mi říkají, že se nedokážu uvolnit, že všechno hrozně řeším apod., že to není normální a že bych si s tím měla někam zajít.
Nechci to řešit nějakými léky, chtěla bych to řešit alternativní cestou, třeba nějakou meditací, masáží, čaji apod., avšak na to moc nemám čas, chtěla bych vyzkoušet homeopatika.

Chtěla bych se Váš tedy zeptat, která homeopatika byste mi doporučila. Moc Vám děkuji za radu.

S pozdravem B.

MUDr. Magdalena Zách odpovídá 23.03.15

Dobrý den,
na pocity strachu, trémy ze zkoušek i pocitu věčného nestíhání existuje několik léků. Pokusím se Vám nějaké nabídnout, ale vždy je lepší, aby s Vámi provedl konzultaci homeopat a vybral lék cíleně.
Tedy nyní můžete zkusit
1. Argentum nitricum 15 CH večer 5 granulí - lék pro lidi, kteří věčně nestíhají, mají pocit, že nemají čas. Často je u nich výrazná tréma, strachy z výšek. jsou trochu zbrklí.
2. Gelsemium 15 CH -Tento lék přidejte, budeteli mít před zkouškou ve škole, pocit, že nic nevíte, ačkoli jste se učila a máte pocit vnitřního chvění - tento lék si pak vezměte 5 granulí večer spolu s Argentum nitricum a ráno si pak klidně vemte dalších 5 granulí a dalších 5 granulí si vycucejte těsně před písemkou či zkouškou.
2. Lék pro dospívající a mladé dospělé, které se snadněji unaví
je Silicea 15 CH. Berte si 5 granulí 3× týdně, nejlépe pondělí, středa, pátek.
Nebudete-li pociťovat efekt do 14 dnů, tak by bylo skutečně dobré vyhledat homeopata. Osobní setkání je totiž nenahraditelné. S pozdravem

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.