Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Silné pálení jazyka

Ljubaa se ptá 10.06.10

Dobrý den,

asi před měsícem se mi objevilo pálení jazyka. Nejprve to začínalo jako mravenčení na jazyku a špičce, poté se mi jazyk potáhl bílými fleky. Na pravé straně, u zadních zubů, kde mě pálí i dáseň, se mi objevují jakoby pupínky velikosti 2-3 mm na rudém místě.

Včera mě začalo pálit i v krku - pocit je hrozný, pálí mě rty, mám sucho v krku a praskají mi koutky. Přes noc, kdy mám sliny v ústech, tak se to trochu zlepší, ale přes den, kdy musím hodně mluvit, tak mnohdy se mi i lepí pusa a pálení je asi jako když člověk sní pálivou papriku.

Pálení žáhy znám, ale včera to bylo jako když mi do krku naleje líh. Může to být překyselením žaludku, dá se toto neutralizovat - beru Lanzul, ale nepomáhá - jazyk, dásně i krk pálí pořád - asi to není tím. Někdy mám pocit, že mám jazyk i opuchlý. Zkoušela jsem multivitamín, mám pocit, že to bylo maličko lepší, ale pak se to zase vrátilo. Chystám se na zakoupit vitamín B, popř. nějaké potírání - dcerka měla kdysi zánět dásní a dostala nějakou tinkturu - Herbadent?
Jen mám obavy, aby to nebyla nejaká mykóza jazyka nebo něco podobného. Žaludek mě nebolí, po lécích, které beru pravidelně, to není - beru je léta.

Děkuji za odpověď P.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 06.08.10

Dobrý den,

může se jednat částečně o avitaminózu, ale také o onemocnění kvasinkami. Navštivte proto lékaře, předepíše Vám speciální mast.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.