Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Pálení v močové trubici

Spider se ptá 09.06.10

Dobrý den,

dovolte mi, abych se na Vás touto cestou obrátil se žádostí o radu, protože už vážně nevím. Asi před rokem jsem začal pociťovat potíže projevující se mírným pálením a bolením uvnitř penisu v močové trubici. Nedlouho nato jsem proto navštívil urologii.

Začala probíhat různá vyšetření (odběry krve, moče, ultrazvuk, cystokopie, masáž prostaty - prakticky bez nálezů), byly mi postupně nasazovány různá antibiotika (Doxybene, Augmentin, Entizol - bez většího efektu), dále i jiné léky včetně podpůrných doplňků (Prostamol uno, brusinky). Vše bez většího efektu, následovala postupně další vyšetření (stěry z močové trubice, rentgen, CT, znovu moče, znovu stěry - prakticky bez nálezů) a další různé léky (Citalec, Quercetin - vše opět bez většího efektu).

Postupně jsem zkoušel i jinou urologii, další léky včetně léků pro případ, že jde o psychosomatické onemocnění (Omnic tocas, di-prostan, Lyrica - opět bez většího efektu), léčitele, lékaře v oboru celostní medicíny (akupunktura, homeopatika).

Potíže (bolesti v močové trubici) nadále přetrvávají, někdy je to horší, někdy lepší. Hodně mne to obtěžuje. Poradíte mi prosím, co mám dělat?

Předem děkuji.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 12.06.10

Dobry den,

byly Vam provedeny prakticky veskere dostupne vysetreni a nic se nenaslo. Uretroskopii jste podstoupil take? Bohuzel me nenapada nic jineho, nez se pokusit vzit stery jeste jednou. Mohlo se stat, ze nebyly kvalitni nebo se znehodnitly na ceste transportu do laboratore. To vse je mozne. Drzim Vam palce.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.