Příušnice a očkování Priorix
Dobrý den,
mám jít za pět dní se synem 23 měsíců na druhou dávku očkování MMR (Priorix) a včera byl můj synovec 21 let na pohotovosti s oteklou provou stranou krku pod uchem (bolestivý otok, bez teplot) a tam mu sdělili, že by mohlo jít i o příušnice.
Dnes mu lékař řekl, že to pravděpodobně příušnice nejsou, že to je asi nějaký jiný zánět slinných žláz, protože byl očkovaný. Já jsem ale četla, že příušnicemi onemocní výjimečně i očkovaní jedinci. A jelikož jsme s ním byly před dvěma dny v dlouhodobém blízkém kontaktu (syna choval, hráli si spolu), tak se bojím, jestli nemohl na syna přenést vir příušnic a já, když ho nechám očkovat a přidám mu k viru příušnic ještě oslabené viry od dalších dvou nemocí, tak abych mu tím neublížila.
Má ještě ke všemu jen jedno varle, protože se narodil s torzem pravého varlete, kterém mu museli odebrat a tak mám strach, aby ještě nenastaly komplikace s tím naším jedním varlátkem.
Chtěla bych se zeptat, zda jsou nějaké informace o naočkování v inkubační době nákazy příušnic a zda v této situaci nemám raději očko odmítnout.
Děkuji Maráková

Dobrý den,
touto problematikou se zabývají právě očkovací centra a očkující lékař by měl určit indikaci k samotnému očkování. Jistě pokud, jsou u Vašeho syna známky zánětu, teploty atd. není očkování indikováno. Určitě informujte lékaře! Co se týká inkubační doby, mnohdy se děti očkují a lékař ani rodiče neví, že právě prochází inkubační dobou jakéhosi onemocnění. Rozhodnutí je ale na místě očkujícího lékaře. Je třeba se řídit také klinickým stavem popřípadě laboratorními výsledky.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.
© 2021 Vitalion.cz, Napište nám | Podmínky užití | Poučení OOU | Reklama | Mapa webu
Provozovatelem tohoto serveru je MAFRA, a.s., se sídlem Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČO: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Společnost MAFRA, a.s., je členem koncernu AGROFERT.