Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Pocit řezání v očích - léčba

Libuše Nelibová se ptá 18.01.15

Dobrý den,

co prosím s pocitem řezání v očích, které mám již druhý měsíc?

Začalo to zánětem spojivek po práci pod lupou. Každých 14 dní mi lékaři předepisovali různé kapky, například Opatanol, Tobrex, Flarex bohužel po žádných kapkách to nepřestalo. Zrak se mi zhoršil, že mi byly předepsány vyšší dioptrie. Zkoušela jsem i alternativní medicínu bylinkami, ani to nepomáhá.

Potíže mám nejvíce po ránu a též po sledování televize, počítače a čtení. Bylo mi řečeno, že se může jednat o alergii na něco, já vyšetření na alergo podstoupila, bylo vše v pořádku. Mám strach, že se mi zrak dále bude zhoršovat.

Předem děkuji za odpověď.
Nelibová

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 19.01.15

Dobrý den paní Nelibová,
Vaše obtíže v podstatě do detailu odpovídají syndromu suchého oka a zhoršení dioptrií bude pouze koincidence. Slzný film je odpovědný za vyhlazení povrchu oka, takže čím pravidelnější povrch, tím přesnější lom světla na oku nastane. Navíc když je ho málo, tak oko dře. Pořiďte si v lékárně umělé slzy ve formě kapek a také Recugel. Kapky aplikujte 5×d v pravidelných intervalech a při obtížích klidně ještě přikápněte. Před spaním dejte do oka gel. Úleva by měla nastat během pár dní, ale aplikace je nutná dlouhodobě. 14 dní dodržujte uvedené schéma aplikace a pak je možné pokusit se snižovat frekvenci.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.