Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Víc jak rok zarudlé oči

xkiwisek se ptá 15.01.15

Dobrý den,

více jak 1 rok mám červené oči, trochu zašedlé, prostě nepřirozené bělmo. Na vyšetření u očního lékaře jsem dostala již dvoje kapky, jednou antibiotika TOBREX, po týdnu kapky ALLERGODIL, ani jeden lék mi nepomohl. Byla jsem i na krevních testech spojených s jaterními testy, ale vše bylo v pořádku, jen zvýšený cholesterol.

Je mi 40 let a je pro mne velmi obtížné se podívat lidem do očí, protože mám obavy, že si myslí… „Jůů ta paní asi měla velmi bujný večírek až do rána, že se nestydí.“ Takový mám pocit, když mám lidem pohlédnout do očí a raději je klopím, a to je neslušné. Poraďte mi čím oči léčit, nebo lékaře, který by mi pomohl.

Moc děkuji
Eva J.

MUDr.Vladimír Korda, odpovídá 19.01.15

Dobrý den paní Evo, některé změny barvy bělma mohou být i přirozené s věkem. Nově se objevené červené oko je reakcí na nějakou situaci, ale těch může být nespočet…od únavy, dlouhé práce na PC, oční infekce, skryté přemáhané dioptrické vady, systémového onemocnění (včetně autoimunitních), alergie a mnoho dalšího. U lidí ve Vašem věku je nejčastější syndrom suchého oka, kdy pomohou umělé slzy aplikovaná dlouhodobě a pravidelně…měla by jste ale mít i další obtíže jako jsou např. řezání, pálení, slzení, pocit cizího tělíska, mlžení vidění atd. Někteří lidé je mají přirozeně červenější a není to projevem žádného problému. V takovém případě je možné provést drobný laserový zákrok, který má za cíl odstranění nejvýraznějších žilek.
Pro jistotu bych doplnil stěry na chlamydiové oční infekce. A krevní odběry u praktického lékaře, pokud uzná ošetřujjící lékař za vhodné. Na dálku se stav těžce posuzuje.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.