Zpět na všechny otázky v kategorii Odborné poradny

Plané neštovice a zánět mozkových blan

Nikol se ptá 18.03.10

Dobrý den,

můj 5,5 letý syn má plané neštovice. Už třetí den má teploty kolem 38,5 stupňů už od rána, tělíčko úplně obsypáno puchýřky i v puse. První dva dny si stěžoval na bolest ručičky, dnes že neslyší na jedno ouško. Snáší to hodně špatně i psychicky, musela jsem schovat všechna zrcadla. Skoro nic nejí.

Náš pan doktor nám doporučil podávat Dithiaden podle potřeby (3×denně 1/2 tablety) a potírat krémem. Vůbec se s námi nebavil a nechce malého už vidět - jen v případě zhoršení. Máme zůstat doma 14 dní.

Co mě ale znepokojuje je, že mi řekl, že může dostat zápal mozkových blan a pak budu mít doma blbečka.Doslovně takhle mi to řekl a dost nepříjemným tónem. Chtěla bych proto vědět, jestli je to, co jsem výše popsala, normální průběh nemoci. Mám strach, už jsem o jedno dítě přišla ve 21. týdnu těhotenství (Downův syndrom).

Podávám 3 × Dithiaden a 3 × denně 5ml Nurofenu na teploty.

Moc děkuji předem za odpověď.

Mudr. Martin Štěpán odpovídá 11.06.10

Dobry den Nikol,

sekundarni infekce centralniho mozkoveho systemu muze nastat, ale toto je velmi velmi zridkave. U jinak zdravych deti lecime zcela symptomaticky. Cili analgetika a leky na zklidneni svedeni - antihistaminika. V lecbe pokracujete spravne.

S pozdravem.

Položte vlastní otázku do této poradny nebo si vyberte jinou oblast na úvodní stránce poraden.
O této otázce můžete dále diskutovat v diskuzi na Vitalion.cz.